Який акумулятор краще для безперебійника

Який акумулятор краще для безперебійника

Джерела безперебійного живлення (UPS) – це важливі пристрої для багатьох систем у будинку. Наприклад, вони можуть забезпечувати роботу електричного котла і системи опалення, відеоспостереження, сигналізації тощо, поки немає основного енергопостачання, і доки підключиться резервне. Вони потрібні навіть для звичайного стаціонарного ПК, адже,використовуючи такий пристрій, ви можете зберегти роботу та нормально вимкнути комп'ютер.

Один із ключових елементів у роботі ДБЖ – акумуляторна батарея. Саме вона накопичує заряд і віддає його у разі, якщо раптом різко зникає енергопостачання. Важливо знати, який акумулятор краще для безперебійника у тому чи іншому випадку. Купити батареї для джерел аварійного живлення ви можете в інтернет-магазині Grey.com.ua. В цій статті спеціалісти розкажуть, на що звернути увагу при виборі батареї.

Як вибрати акумулятор для UPS

Для того, щоб правильно вибрати акумулятор для джерела автономного постачання, необхідно врахувати кілька важливих критеріїв. Вони такі:

  • Ємність. Вимірюється в ампер-годинах (Ач). Від ємності акумулятора залежить час його роботи при тому самому навантаженні. Тут важливо враховувати індивідуальні вимоги – які прилади потрібно забезпечити резервним живленням та на який час.
  • Робоча напруга. Як правило, акумулятори розраховані на 12 В або 24 В постійного струму, 220 В змінного струму. Це також залежить від споживачів, для яких ви плануєте використовувати джерело резервного живлення.
  • Строк служби. Він вимірюється як в роках, так і в циклах заряду-розряду. Якщо ви плануєте використовувати АКБ інтенсивно, важливо дивитися на кількість циклу заряду-розряду. Якщо ж акумулятор використовуватиметься періодично – краще дивитися, скільки років він прослужить.
  • Бренд. Говорячи про те, як підібрати батарею для ДБЖ, важливо враховувати виробника та термін гарантії, який вона надає. Вибір на користь надійного бренду дозволяє розраховувати на низьку ймовірність отримання неякісного товару і просте гарантійне обслуговування.

Ці три параметри є ключовими під час виборів АКБ. Орієнтуватися насамперед необхідно на те, які споживачі вам потрібно живити від ДБЖ, на їхню потужність та технічні особливості.

Які акумулятори стоять в UPS?

Говорячи про те,як вибрати акумулятор для ДБЖ важливо знати, які АКБ встановлюють на такі пристрої. Найбільш популярними є два види:

  • З рідким електролітом. Усередині вони заповнені рідким електролітом, що являє собою розчин кислоти або луги. Такі батареї коштують недорого, добре тримають заряд. Однак такі АКБ часто бувають негерметичні, що призводить до шкідливих випарів. Вони займають багато місця та мають велику масу.
  • З гелевим електролітом. Вони заповнені спеціальним матеріалом у формі гелю. Такі моделі АКБ відрізняються компактністю та тривалим терміном служби. Їхній ресурс складає до 700 циклів заряду-розряду. Однак важливо не допускати перегріву та стежити за справністю ланцюгів енергопостачання, оскільки вони нестійкі до короткого замикання.

Також є ще один вид акумуляторів – AGM. Вони використовують рідкий електроліт, абсорбований з допомогою скловолокна. Такі батареї служать довго (до 10 років). Однак є важливий нюанс в експлуатації – не можна допускати режиму глибокого розряду. Вивести з нього пристрій буде дуже складно.

Який акумулятор краще для ДБЖ

У сучасних реаліях кращим варіантом для ДБЖ є акумулятори з гелевим електролітом. Цей вид АКБ стане гарним рішенням з точки зору ціни та якості. Він має такі ключові переваги:

  • Витримує велику кількість циклів заряду-розряду – до 700.
  • Немає шкідливих випарів, оскільки в якості електроліту використовується гель, а не водний розчин сірчаної кислоти або луги.
  • Низький рівень саморозряду. Тому такі акуми добре підходять для тих, хто використовує їх нечасто.

Також важливо знати, що гель щільно обволікає свинцеві пластини та металеві елементи, що дозволяє захистити АКБ та продовжити термін служби.

Як розрахувати ємність акумулятора для ДБЖ

Перед тим як вибрати акумулятор для ДБЖ, необхідно знати, скільки енергії споживають різні пристрої. Важливо враховувати кількість приладів, які живитиме джерело безперебійного живлення, та вивчити їх характеристики. Наприклад, стандартний системний блок споживає в середньому 450 Вт. Варто додати ще частину енергії на монітор – приблизно ще 100 Вт. У результаті виходить споживання на рівні 550 Вт для звичайного ПК. Потрібно скласти рівень споживання всіх пристроїв і додати запас на рівні приблизно 20%, і ви будете знати, яка ємність вам потрібна.

В інтернет-магазині Grey.com.ua можна замовити акумулятори будь-якого типу. В каталогах представлений широкий вибір батарей із різною ємністю. Ми реалізуємо товари від перевірених брендів. На всі види АКБ поширюється гарантія. Пропонуємо акумуляторні батареї за вигідними цінами. Доставка замовлень здійснюється по всій Україні.