Інтер'єр для невеликої квартири: найкращі рішення

Інтер'єр для невеликої квартири: найкращі рішення

Дизайн невеликих квартир потребує особливого підходу. Облаштувати зручний та функціональний простір на обмеженій території непросто. Проте це можливо. Існує кілька прийомів, які дозволять візуально розширити простір та зробити квартиру максимально зручною, навіть якщо її площа дуже невелика. Розкажемо, як самому створити гарний інтер'єр у квартирі з малою квадратурою, і дамо поради, як зробити простір функціональним.

1. Зонуйте простір

Перший принцип, як правильно вибрати інтер'єр кімнати маленької – зонування простору. Наприклад, якщо у вас невелика кухня, варто виділити в ній обідню зону і зону приготування їжі. Таким чином можна поділити будь-яку кімнату.

Домогтися бажаного ефекту допоможуть різні кольорові рішення. Ви можете використовувати різні кольори інтер'єру для різних зон. Відмінним рішенням стане зонування за допомогою світильників. Наприклад, на кухні у зоні приготування їжі світло має бути яскравим, а в обідній зоні – м'яким, приглушеним.

Також зонування можна виконувати за допомогою перепадів рівня підлоги. Особливо це актуально для студій. Наприклад, кухонна зона може бути вищою за зону відпочинку.

2. Правильно обирайте стиль

Якщо ви шукаєте ідеї інтер'єру для маленької квартири, то звертайте увагу на ті стилі, які забезпечують максимально ефективне використання кожного квадратного метра простору. Наприклад, найкращими варіантами будуть:

  • мінімалізм;
  • хай-тек;
  • сучасний;
  • скандинавський;
  • лофт.

Уникайте елементів декору. Якщо у вас, наприклад, однушка 30-40 кв.м., декор забере простір, якого і так мало. Найкращими варіантами будуть натуральні матеріали, ергономічні, малогабаритні меблі, світлі відтінки.

Не підійдуть для таких приміщень стилі інтер'єру, що передбачають велику кількість елементів декору та дрібних деталей. Наприклад, арт-деко, прованс, бохо – погане рішення для квартири, де мало простору.

3. Світлі тони допоможуть візуально збільшити простір.

Для квартир з невеликою площею дуже важливо використовувати світлі тони. Це дозволяє візуально збільшити простір. Наприклад, гарним рішенням для однокімнатної квартири стануть такі тони:

  • білий;
  • бузковий;
  • світло-сірий;
  • кремовий і т.д.

Ви можете грати з кольорами, але не допускайте занадто багато темних відтінків. Наприклад, якщо ви хочете додати розмаїття, можна зробити темною одну стіну, а інші тоді мають бути світлими. Однак слідкуйте за тим, щоб кольори гармонували між собою. Особливо це актуально для тих квартир, де кухня поєднана з вітальнею і ви хочете зонувати простір різними кольорами.

4. Не забувайте про освітлення

Аналізуючи ідеї дизайну для маленьких квартир і готуючи власний дизайнерський проєкт, не забудьте про організацію освітлення. Дизайнери приділяють цьому велику увагу, адже правильно підібране освітлення дозволяє оптично розширити простір.

Відмовтеся від масивних люстр на кухні або спальні. Можна оформити освітлення за допомогою невеликих точкових світильників, які розподілені по кімнаті. Також є варіант використовувати різну кількість світильників у різних зонах. Крім того, потрібно підбирати їх і за інтенсивністю, яскравістю світла. Можна робити різнорівневе освітлення – розміщувати світильники не лише на стелі, а й на стінах.