Як вибрати обігрівач

Корисні поради
Як вибрати обігрівач

Перед тим як вибрати, що краще для обігріву кімнати, важливо знати якими бувають обігрівачі. Існує 5 основних видів такого обладнання:

  • Масляні. Масляний обігрівач добре підійде для дачі, де опалення немає зовсім. Такий пристрій має металевий корпус у формі радіатора. Усередині він заповнений мінеральним мастилом. Він нагрівається за допомогою електричної спіралі. Такі моделі підійдуть для приміщень, де потрібне постійне нагрівання. Вони безшумні та добре зберігають тепло навіть після вимкнення. Однак вони досить великі та важкі.
  • Тепловентилятор. Складається з джерела тепла – нагрівального елемента та вентилятора. Елемент нагріває повітря, а вентилятор розповсюджує його кімнатою. Їхня важлива перевага полягає в тому, що вони швидко нагрівають приміщення. Однак, вони споживають дуже багато енергії. Використовуючи вентилятори потужністю понад 5 кВт, є ризик поломки розеток. Крім того, тепловентилятори працюють відносно гамірно.
  • Конвектори. Їх принцип роботи схожий на тепловентилятори, але нагріте повітря тут піднімається вгору природним шляхом. Такі нагрівачі не тільки забезпечують комфортну температуру, а й зручні в експлуатації. Їх можна повісити на стіну і вони не заважатимуть. Вони мають привабливий зовнішній вигляд. Головний їхній мінус – швидкість нагрівання. Повітря нагрівається повільно.
  • Інфрачервоні нагрівачі. Ці обігрівачі нагрівають не повітря, а предмети, зокрема й побутові. Нагріта підлога, стіни, стільці, дивани в свою чергу нагрівають повітря в кімнаті. ІЧ нагрівачі – це найкраща відповідь на питання, який обігрівач краще взяти для обігріву робочого місця. Вони абсолютно безшумні. Однак важливо встановлювати їх на правильній відстані. Інакше вони можуть нагрівати дуже сильно або навпаки, дуже слабко.
  • Теплові завіси. Це спеціальні пристрої, які встановлюють на дверних або віконних отворах. Вони створюють потік теплого повітря і не дозволяють потрапляти в холодну. Такий вид обігрівачів непогано підійде для приміщень, де двері відчиняються часто. Наприклад, це добрий варіант для дитячої кімнати. До речі, теплова завіса абсолютно безпечна, що також є важливим аргументом на користь використання таких пристроїв у дитячій кімнаті. Однак важливо враховувати, що теплова завіса – рішення для невеликої кімнати, для приміщення великої площі вона не підійде.

Ми відповіли на питання, які є обігрівачі. Вибір індивідуальний, залежно від того, ви вибираєте для дому чи офісу, а також в залежності від параметрів і функцій, які вам необхідні. Розглянемо їх далі.

На які функції слід звернути увагу під час вибору?

Для того щоб відповісти на питання, який електрообігрівач краще для будинку, необхідно ознайомитись з параметрами. Є 5 основних критеріїв, які допоможуть визначитися із вибором.

  • ККД. Ключовий параметр експлуатації обігрівачів – продуктивність. Вона залежить від площі приміщення. Залежність тут лінійна. Чим більше площа, тим вищою має бути потужність джерела додаткового обігріву.
  • Управління. Найпростіші моделі управляються механічно за допомогою звичайних ручок. Однак сучасні моделі можуть керуватися за допомогою мобільного додатка. Такі пристрої можуть підключатися через Wi-Fi або Bluetooth.
  • Додаткові функції. Чим більше функцій – тим краще. Наприклад, пристрої можуть автоматично вимикатися під час нагрівання до певної температури. Завдяки цьому вони більш економічні. Обігрівачі просунутого типу можуть контролювати температуру в приміщенні та автоматично вмикатися або вимикатися. Крім того, можна окремо задати час увімкнення або вимкнення систем обігріву.
  • Рівень шуму. Виробники у характеристиках повинні вказувати рівень шуму. Це важливий параметр, якщо ви, наприклад, хочете поставити обігрівач в офісі чи спальні. Якщо ж обігрівач потрібен, наприклад, на склад, цей критерій менш важливий. Найтихішими є інфрачервоні обігрівачі. Найгучніші – тепловентилятори та теплові гармати.
  • Система захисту. Перед тим як вибрати електричний обігрівач, зверніть увагу на цей критерій. Він залежить від умов, у яких експлуатується пристрій. Стандартно у всіх пристроях є система, яка відключає їх під час перегріву. Додатково варто звернути увагу на пристрої з захистом від падіння чи вологи.

В інтернет-магазині Grey.com.ua ви можете замовити обігрівачі високої якості. Ми реалізуємо товари від найвідоміших світових брендів. На всі види пристроїв надається гарантія. Доставка товарів здійснюється по всій території України.