Вибір освітлення для дому

Корисні поради
Вибір освітлення для дому

Освітлення в квартирі або в будинку – це дуже важливо з погляду дизайну та ергономіки. Вибір освітлювальних приладів – важливий етап, адже потрібно, щоб вони не лише забезпечували достатнє освітлення, а й відповідали стилю приміщення. У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати світильники для дому та на що звернути увагу при виборі.

Які існують типи освітлення?

Перед тим як відповісти на питання, як підібрати освітлення в квартиру, важливо знати, які бувають типи освітлення, адже для кожного випадку вибираються різні освітлювальні прилади.

  • Основне освітлення. Необхідно для того, щоб рівномірно освітлити все приміщення. Це можуть бути стандартні світильники , які не мають конкретного напрямку.
  • Акцентне освітлення. На відміну від основного, воно зосереджено на якійсь конкретній ділянці простору. Наприклад, це можуть бути спеціальні спрямовані світильники або світлодіодні стрічки, що підсвічують певну зону. Освітлювальні прилади для акцентного освітлення можуть бути як стельовими, так і настінними.
  • Декоративне освітлення. Призначене для того, щоб створити в кімнаті певну атмосферу. Це різні декоративні настільні світильники з лампочками з приглушеним світлом, гірлянди, декоративні лампи.

Виходячи з цих трьох типів, вам потрібно планувати освітлення у вашому дизайні інтер'єру. Відштовхуючись від них, ви вирішуватимете, що вибрати – світильник чи люстру, чи додавати додаткове освітлення тощо. Продумувати все це потрібно ще на етапі ремонту, спланувавши при цьому розміщення меблів.

Скільки має бути світла?

Перед тим як вибрати світильник для будинку, важливо підрахувати, скільки в принципі має бути освітлення. Тут проводиться простий математичний розрахунок:

  • Базова потужність висвітлення на кожний м2 має становити 20 Вт.
  • Підраховуємо квадратуру кожної кімнати (або просто дивимося в техпаспорті).
  • Помножуємо площу на 20.
  • Ділимо потужність на кількість світильників, що планується у кімнаті.

Наприклад, на кімнату, площа якої становить 20 м2, потрібна потужність 400 Вт. Відповідно, ви можете вибрати 5 світильників по 60 Вт та 1 основну люстру на 100 Вт. Під час розрахунку враховуйте характеристики різних видів світильників. У цьому має значення лише потужність. Неважливо, чи будете використовувати лампу розжарювання, світлодіод або освітлювальні прилади іншого типу.

Який світ вибрати? Теплий чи холодний?

Також при виборі освітлення важливо правильно підібрати його за температурою. Цей показник вимірюється у кельвінах (К). Варіанти наступні:

  • Холодне світло (температура від 5300 К до 3400 К). Найкраще рішення для освітлення робочих зон. Також добре підійде такий варіант для кухні.
  • Тепле світло (від 3400 К до 2700 К). Найкраще використовувати в кімнатах, де ви відпочиваєте та проводите вільний час. Наприклад, у спальні чи у вітальні.

В інтернет-магазині Grey.com.ua ви знайдете найсучасніші, оригінальні світильники. Ми реалізуємо освітлювальні прилади всіх типів за вигідними цінами. Доставка замовлень здійснюється по всій Україні.