Як вибрати генератор для дому

Як вибрати генератор для дому

В умовах відключення електрики питання наявності генераторів вдома або на робочому місці стає критично важливим. Крім того, такі пристрої можуть бути корисними, наприклад, на дачі, адже на дачних ділянках нерідко використовуються застарілі лінії електропередач і відключення можуть виникати при сильному вітрі або грозах. Також це незамінна річ на будівництві. Часто електроенергію підключають на ділянки будівництва не відразу, а працювати без електричного інструменту практично неможливо. Однак дуже важливо правильно підібрати пристрій, щоб він відповідав вашим потребам. В цій статті ми допоможемо вам розібратися, як вибрати генератор для дачі, будинку, будівництва.

Вибір генератора за потужністю

Відповідаючи на запитання, як вибрати генератор, насамперед слід говорити про потужність. Це ключова характеристика, від неї багато в чому залежить ціна пристроїв подібного типу. Якщо ви оберете техніку з недостатніми показниками, то ви просто витратите гроші даремно, адже вона не зможе повноцінно виконувати свої завдання і постійно буде спрацьовувати захист. Купівля надто потужного агрегату витратна, не кожен може собі це дозволити. Та й немає сенсу в надто великому запасі потужності.

Відповідь на запитання, яка потрібна потужність, залежить від того, як саме ви плануєте експлуатувати генератор і якими будуть споживачі. Ви можете розрахувати необхідну потужність самостійно. Для цього потрібно:

  • Дізнатися про потужність всіх споживачів. Як правило, її пишуть на етикетках на тильній стороні, в інструкціях, або можна просто знайти інформацію в інтернеті. Потужність вимірюється у ватах (Вт). 1000 ват = 1 кіловат (кВт). Підсумуйте показники потужності. Але також варто враховувати, що, швидше за все, ви не запускатимете все побутові прилади одночасно, тому деякі можна відняти.
  • Не забувайте про пусковий струм. Дізнайтеся коефіцієнт пускового струму для основних споживачів, помножте їхню потужність. Враховуйте це у розрахунках.
  • Після того як ви розрахували потужність основних споживачів, додайте до неї резерв. Він має становити орієнтовно 20-30%. Це необхідно для того, щоб не виснажувати генератор занадто швидко, і не допустити підвищеної витрати палива через надмірне навантаження.

Говорячи про те, який електрогенератор краще для будинку, варто відзначити, що в принципі для живлення приватного будинку або дачі можна вибирати генератори на 3-5 кВт плюс-мінус. Однак цього вистачить, якщо ви не будете часто експлуатувати потужні електроприлади, такі як праски, електрочайники, пральні машини. Якщо ви шукаєте генератор для будівництва, його забезпечать електроенергією моделі від 10 кВт.

Однофазний чи трифазний?

Також при виборі генератора для будинку, дачі або будівництва важливо враховувати кількість фаз. Варіанти такі:

  • Однофазні – одна фаза, напруга 220 В.
  • Трифазні – три фази, напруга 380 В.

Вибір залежить від типу споживачів. Якщо у вас звичайний приватний будинок або дача, зазвичай вистачає однофазного генератора. Але якщо у вас, наприклад, електричне опалення, то відповідним варіантом стане трифазний генератор. Такі ж пристрої бажано вибирати і для будівельного обладнання.

Тип палива

За типом палива генератори поділяються на три типи. Вони такі:

  • Бензинові. Відрізняються низькою шумністю, вартістю та добре підходять для експлуатації взимку. Однак такі пристрої не можуть працювати довго, споживають більше палива. Перед тим як підібрати бензогенератор, переконайтеся, що він може працювати на бензині А-95 через те, що бензин А-92 знайти складно.
  • Дизельні. Вони здатні служити вам роками (моторесурс до 40 000 мотогодин), можуть витримувати високі навантаження, витрачають менше палива. Однак вони дуже гучно працюють, коштують дорожче за бензинові, і вони дуже габаритні, їх складно брати з собою.
  • Газові. Такі джерела резервного живлення екологічні та мають дуже високий ресурс. Але їх доведеться підключати до балона, який складно заправляти. Через це вони майже не використовуються.

Додаткові функції

Правильно вибрати генератор допоможе й вивчення додаткових функцій. Їх кілька.

  • Захист. Генератор може бути оснащений захистом від перегріву, короткого замикання, від попадання води.
  • З інвертором. Інверторні генератори здатні накопичувати енергію і віддавати її навіть у випадку, якщо двигун не працює. Це допоможе заощадити на паливі.
  • Спосіб запуску. Генератори можуть запускатися ручним способом за допомогою електричного стартера або автоматичного введення резерву (АВР). Електростартер та АВР найзручніші, але впливають на ціну.

Скориставшись цими простими порадами, ви зможете вирішити, який саме генератор вам потрібен для ваших цілей, та обрати топ-варіант для себе.