Як заощадити енергію в будинку

Як заощадити енергію в будинку

В умовах проблем з електроенергією, ризику відключень світла, високого навантаження на мережу в холодну пору року, у людей виникає питання, як можна заощадити електроенергію. Крім того, в останні роки населення все частіше відмовляється від газу, переводячи все більше приладів та систем на електроенергію – котли, електричні бойлери, системи «тепла підлога», електроплити витрачають дуже велику кількість енергії, що, звісно, відбивається на ваших рахунках. У цій статті ми дамо поради, як знизити споживання електроенергії, і розповімо, що потрібно знати, щоб зменшити суму комунальних платежів за світло.

Скільки споживають ваші прилади?

Для того, щоб досягти економії електроенергії, спочатку потрібно знати, скільки електроенергії споживає побутова техніка у вашому будинку. Часто надмірні витрати відбуваються через те, що люди не знають, скільки споживають пристрої. Через це прилади часто «палять» електроенергію без потреби, а потім це відбивається на сумах оплати за світло. Наприклад, чи знаєте ви, скільки електроенергії витрачає комп'ютер у вашому будинку? Тому перша порада для будь-якої людини, яка бажає скоротити використання електрики – дізнатися, яке енергоспоживання у пристроїв у вашому будинку. Як правило, співвідношення таке:

  • Холодильник та морозилка – 30%.
  • Освітлення – 20%.
  • Електрична піч – до 20%.
  • Пральна машина – до 15%.
  • Інші прилади– до 15%.

Щоб дізнатися, скільки електроенергії споживає ваша техніка, необхідно переглянути технічні характеристики або наклейку, що знаходиться на тильній стороні електроприладів. Споживання вимірюється у ватах (Вт). Наприклад, ви хочете дізнатися, скільки електроенергії витрачає ноутбук. Погляньте на наклейку на задній кришці. Наприклад, ви бачите позначення 60 W. Це означає, що пристрій споживає 60 Вт на годину. Якщо ви хочете заощаджувати на електриці, важливо знати споживання та вести облік.

Як заощадити електрику?

Отже ви знаєте, скільки споживають прилади у вашому будинку. Тепер можна перейти до практичних порад,як заощаджувати електроенергію. Існує декілька способів, за допомогою яких ви зможете менше платити за електрику.

  • Замінити старий лічильник електроенергії на багатотарифний. Важливо знати, що існує так званий «нічний тариф». Він набагато менший, ніж денний, оскільки навантаження на мережу нижче саме в нічний час. На практиці ви зможете заощадити кошти, якщо будете використовувати найбільш енерговитратні домашні прилади вночі. Наприклад, робота пральної машини вночі обійдеться значно дешевше, ніж вдень.
  • Купуйте пральну машину сучасної моделі. Машинки класу А+ та А++ дозволяють заощадити до 20% електроенергії, порівняно із застарілою технікою класу B.
  • Використовуйте посудомийну машину. Миття посуду вимагає витрат гарячої води, а якщо в квартирі або приватному будинку використовується електричний бойлер, це серйозно вдарить по гаманцю. Посудомийна машина вимагатиме всього 10 літрів холодної води на одну мийку. Крім того, ви можете зібрати посуд за день і мити його один раз на день. Якщо ви вже використовуєте багатотарифний лічильник, то можна запускати мийку вночі, і тоді ви платитимете зовсім мало за миття посуду. Крім того, заощадите ще й на миючому засобі, тому що посудомийка споживає його зовсім мало.
  • Використовуйте енергозберігаючі лампи. Це найпростіший спосіб, який дозволяє заощадити. На освітлення припадає до 20% витрат на електроенергію. Енергозберігаючі лампочки та світлодіодні стрічки допоможуть суттєво знизити ці витрати. При цьому лампочки-економки служать набагато довше, у порівнянні зі звичайними лампами розжарювання, і ви зможете заощадити і на цьому.
  • Використовуйте відновлювані джерела енергії. Особливо це актуальна порада для людей, які мешкають у приватному будинку. Сонячні панелі та вітрогенератори вже зараз можна купити за доступними цінами. При цьому вони окупляться досить швидко, особливо якщо ви правильно оберете відновлюване джерело, залежно від того, які погодні умови у вашому регіоні. Навіть у квартирі можна встановити невелику панель і використовувати хоча б для мінімальних потреб, таких як зарядка гаджетів або ноутбуків.

Дотримуючись цих простих порад, як берегти електрику, ви зможете суттєво знизити суми в платіжках. І ще один дуже банальний, але важливий аспект: залишаючи кімнату, не забувайте вимикати світло. А в період, коли вас немає вдома, відключайте всі електроприлади, крім важливих, з енергомережі.