• Головна
  • Блог
  • Ідеї декору інтер'єру з використанням світлодіодних стрічок

Ідеї декору інтер'єру з використанням світлодіодних стрічок

Ідеї декору інтер'єру з використанням світлодіодних стрічок

Енергозберігаючі системи – тренд нашого часу. Однією з систем, які споживають найбільше енергії в будинку, є освітлення. До 20% суми, яку ви платите щомісяця за електроенергію, припадає саме на освітлення. Тому доводиться шукати альтернативу, і однією з таких є використання світлодіодних (LED) стрічок. Такі товари не тільки економічні, а й дозволяють «грати» з інтер'єром, створювати зони в приміщеннях, їх можна використовувати для підсвічування в шафі і т.д. Розкажемо, що можна зробити зі світлодіодною стрічкою і як загалом це працює.

Як працюють LED-стрічки

Насамперед важливо розуміти, як працює світлодіодна стрічка. Принцип роботи досить простий. Стрічка складається із певної кількості світлодіодів. Вони з'єднані між собою та формують ланцюг. Коли вам потрібно ввімкнути світло, ви подаєте струм на стрічку, воно йде ланцюгом, і світлодіоди починають світитися. Все дуже просто.

Однак може виникнути питання, як регулюється яскравість світлодіодів, і чому вони не світять надто яскраво. Відповідь також досить проста – резистори. У ланцюгу є резистори, які обмежують силу струму. Тому світлодіоди можуть давати м'яке світло.

Ще одне поширене питання –як включати світлодіодну стрічку. Відповідь – так само, як і звичайну лампу. Потрібно включити блок живлення в мережу і натиснути кнопку на контролері, після чого все почне працювати.

Як використовувати світлодіодну стрічку

Варіантів застосування світлодіодної стрічки існує безліч. Розглянемо кілька рішень, як прикрасити кімнати світлодіодною стрічкою і де її повісити.

  • Спальня. Найкращий варіант – повісити світлодіодну стрічку над ліжком. З її допомогою можна створити м'яке освітлення, що забезпечить комфортний відпочинок. Такі світильники підкреслюють контур стінного простору. Також їх можна використовувати для прихованого оздоблення меблів.
  • Кухня. Використовуйте світлодіоди для освітлення країв шафок. Це додасть текстури на кухні, і вона виглядатиме набагато краще. Однак пам'ятайте, що для кухні потрібно вибирати освітлення із захистом від води.
  • Зонування приміщень. За допомогою LED-стрічок ви можете легко розділити кімнату на зони. Наприклад, якщо у вас у квартирі суміщена кухня з вітальнею, то на кухні можна використовувати підсвічування з яскравішим світлом, а в зоні відпочинку – м'якше і тепліше світло.
  • Освітлення за телевізором. Це оригінальний спосіб, який дозволить зробити враження від перегляду фільмів чи будь-яких програм ще яскравішими. Підсвічування за телевізором візуально збільшить його площу, і це виглядатиме дуже ефектно. Однак важливо знати, що для телевізорів використовуються лише спеціальні стрічки, які підключаються до пристрою через USB та змінюють колір. Розміщувати монотонне LED підсвічування за телевізором не варто, тому що це може зіпсувати враження від перегляду.
  • Підсвічування шафи. Розміщення LED підсвічування у шафі – це не тільки стильно, але й практично. Розмістити його можна на стелі, над шафою, а також на бічних стінках. Шафа набуде приголомшливого вигляду, і при цьому вам буде набагато легше знайти будь-які речі, які вам потрібні в конкретний момент.

LED-підсвічування – це універсальний інструмент. Його можна використовувати в різних місцях та на різних поверхнях. Воно може бути використане як окремий елемент освітлення або в комбінаціях з іншими. Так чи інакше, ви можете за його допомогою організувати освітлення, яке підкреслить будь-які елементи інтер'єру в кімнаті.